Plany czytelnicze maj / czerwiec

19.05.2019Aż trudno uwierzyć, że ostatnio o swoich planach czytelniczych wspominałam na blogu kilka miesięcy temu :) Czas to nadrobić!

Jo Nesbø - Trzeci klucz. Lubię książki autora, ale po ostatnią sięgnęłam ponad 3 lata temu i od tej pory jakoś się nasze ścieżki rozmijały. Najwyższy czas na czwarty tom serii, w której główną rolę odgrywa Harry Hole.

Marianne Power - Help Me! Po poradniki sięgam sporadycznie, ale lubię nietuzinkowe publikacje, więc fakt, że autorka przetestowała 12 poradników i opisywała swoje wrażenia mnie zaintrygował.

Kathleen Barber - Czy już zasnęłaś. Rodzinna tragedia, której echo wraca po latach? Niby było już wiele razy, ale może autorka mnie jakoś zaskoczy, bo lubię motyw, w którym przeszłość upomina się o uwagę bohaterów.

Spotkajmy się w muzeum - Anne Youngson. Dwójka bohaterów po sześćdziesiątce, listy i rodząca się przyjaźń. Spodziewam się ciepłej powieści.

Jane Harper - Siła natury. Drugi tom serii, na który bardzo czekałam. Pierwszy - Susza - kupił mnie świetnie sportretowaną małą społecznością, niepokojącym klimatem i zaskakującym zakończeniem. Liczę na to, że druga książka autorki też mnie nie zawiedzie.

Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt - Grób w górach. Dwa poprzednie tomy serii o Sebastianie Bergmanie zaostrzyły mój apetyt i nie mogłam sobie odmówić kolejnego spotkania z tym nietuzinkowym bohaterem.

Stefan Darda - Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót. Autor, z którym literackie spotkanie planuję już od dawna, ale ciągle nam nie po drodze. Planowałam wprawdzie najpierw sięgnąć po Dom na wyrębach, ale akurat trafiła się okazja poznania innego tytułu, więc postanowiła już dłużej nie odkładać zetknięcia z jego piórem.

Beth O'Leary - Współlokatorzy. Tu spodziewam się lekkiej, ale i wciągającej historii, przy której nie będę się nudziła. Dzielnie mieszkania i łóżka (nawet jeśli nie dokładnie w tym samym czasie) z kimś kogo, się nie zna i nigdy się nie spotkało? To brzmi intrygująco.

Czytaliście którąś z powyższych książek? Dajcie też koniecznie znać, co sami macie w planach na najbliższy czas.

Zobacz również

8 komentarze

 1. Nic nie znam :( Ja obecnie zaczytuję się w Chmielarzu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę Stefana Dardy też planuję przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałbym bardzo, żeby książka Czy już zasnełaś trafiła w moje ręce. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki żeby Ci się podobała, jak już wpadnie Ci w ręce :)

   Usuń
 4. Ale piękny stosik! No to zaczynaj czytanie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze tylko kilka dodatkowych godzin w ciągu doby by się do niego przydało :)

   Usuń

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy