Stos książek 1/2013

15.02.2013

Pierwszy w tym roku stos książek. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć więcej czasu na czytanie niż w styczniu  :) 


1. Daniel Emmerson - Którędy. Podkradłam ją mojemu M. - w trakcie jej czytania strasznie się śmiał, więc byłam ciekawa cóż tak zabawnego w niej jest. Czy u mnie wywołała podobną reakcję? O tym już niedługo w recenzji.

Trzy kolejne książki to konkursowe wygrane.

2. Ksawery De Montepin - Kwiaciarka. Zgodnie z opisem na okładce pojawi się tu jakaś zbrodnia, intryga i wielkie namiętności. Zobaczymy czy paryski świat XIX wieku zdoła mnie wciągnąć.

3. Carlos Ruiz Zafón - Marina. XX-wieczna Barcelona, zagadki, tajemnice - zapowiada się coś idealnego dla mnie.

4. Nicole R. Dickson - Irlandzki sweter. Od razu skojarzyła mi się z pewną książką, którą kiedyś czytałam (K. Jacobs, Piątkowy Klub Robótek Ręcznych). Czy poza motywem "robótkowym" jest więcej podobieństw - o tym przekonam się pewnie już niedługo.

Ostatni pozycja to urodzinowy prezent (co oznacza, że już trochę czeka aż ją przeczytam, ale przecież co się odwlecze....).

5. Jeffrey Archer - Za grzechy ojca. Sporo pozytywnych opinii, ciekawy opis. Mam nadzieję, że Archer nie da mi się nudzić i jakoś mnie zaskoczy.

Zobacz również

6 komentarze

 1. Z stosiku znam tylko (na razie ze słyszenia) "Marinę", którą mam zamiar przeczytać. (Jeszcze nie wiem kiedy, ale kiedyś na pewno).
  Reszty książek niestety (nawet ze słyszenia) nie znam, więc czekam na recenzje.:) Może do którejś się przekonam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę w stosiku Marinę, to moja ukochana książka tego autora. W bardzo ciekawy sposób nawiązuje do powieści gotyckich. Super. Także bardzo bym chciała mieć więcej czasu. W ogóle dobra feryjna powinna być dwa razy dłuższa od normalnej. Przyjemnego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic nie znam, ale z przyjemnością przeczytam Twoje opinie :) Jedno z moich postanowień na ten rok, to przeczytać co najmniej 1 książkę w tyg., póki co wyrabiam się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. MArina- czytałam tą książkę i jak najbardziej polecam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie jestem po lekturze, o wrażeniach nie długo napiszę, ale jak najbardziej pozytywne są :)

   Usuń

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy