Stos 4/2013

30.05.2013

Wprawdzie z ostatniego stosu (o tu) została mi do przeczytania jeszcze jedna książka, ale chwilowo straciłam na nią natchnienie. W dużej mierze dlatego, że po ostatniej wizycie w bibliotece udało mi się upolować kilka pozycji do których ciągnie mnie zdecydowanie bardziej. Nie będę się więc opierać :)

Oto jak prezentuje się stos:
Niektóre z egzemplarzy dosyć sfatygowane - pewnie często wertowane przez Mole Książkowe :)

1.  Éric-Emmanuel Schmitt - Trucicielka i inne opowiadania. Polowałam na coś  Pana Schmitta i pierwsza trafiła mi się akurat ta pozycja.

2. Małgorzata Warda - Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. Od jakiegoś czasu planowałam przeczytać coś tej autorki i wreszcie się udało. A o wrażeniach z lektury  za kilka chwil w recenzji.


3. Stephen King - Rok wilkołaka. Na LC zbiera dosyć słabe oceny, ale z ocenami bywa różnie, więc postanowiłam sama się przekonać czy książka faktycznie tak słaba.

4. Stephen King - Misery. Pan King po raz drugi :)

5. Dennis Lehane - Rzeka tajemnic. Wszystko przez autorów tego bloga na którym naczytałam się ostatnio trochę recenzji książek tego Pana. Poza tym lubię tego typu pozycje.

6. Dennis Lehane - Wyspa tajemnic. jw. + ciekawa jestem jak wypadnie w stosunku do filmu, który powstał na podstawie tej książki.

Mam  cichą nadzieję, że pomiędzy zaliczeniami i zbliżającą się sesją uda mi się znaleźć czas na czytanie :)

Zobacz również

5 komentarze

 1. Warda jest świetna! Mogę też polecić Lehane, Wyspę skazańców czytałam lata temu, a do tej pory pamiętam szok na zakończenie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Rok wilkołaka" również w moim odczuciu jest słaby - schematyczny, nudny i nic po sobie nie pozostawia, ale pierwotnie miał zostać wydany w takiej formie, więc można Kingowi wybaczyć - szkoda tylko, że nie uczynił z tej wydmuszki pełnoprawnej powieści;) Ale "Misery" to już świetna powieść + polecam film.
  Dwie super książki Lehane'a też chcę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Misery jest wspaniałe :) Sama niedawno nabyłam Lehane'a "Rzekę tajemnic", nawet to samo wydanie. Ciekawe, jak Ci spodoba :) Mnie do pana Dennisa ci sami blogerzy skłonili ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to najbardziej interesuje mnie wszystkie twoje najnowsze zdobycze!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że ,,Wyspa skazańców" jest na podstawie książki! Muszę koniecznie ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy