"Czas na Biblię"

9.01.2014

Czas na Biblię” to odpowiedź na słowa Jana Pawła II wzywające do rodzinnego czytania Pisma Świętego. 

Czas na Biblię” jest inicjatywą społeczną. Obejmuje różne środowiska, by łączyć wokół Pisma Świętego ludzi, którym bliski jest błogosławiony Jan Paweł II, a już wkrótce święty: 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie odbędzie się bowiem kanonizacja papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. 

Rodzinne czytanie słowa Bożego wraz komentarzami błogosławionego Papieża to najlepszy sposób na przygotowanie się do tego wielkiego katolickiego święta, jakim będzie wyniesienie na ołtarze Polskiego Papieża. Co więcej, będzie to wypełnienie jego życzenia i przyjęcie błogosławieństwa, którego udzielił na dwa tygodnie przed swoją śmiercią: 

Z serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają słowo Boże
Jan Paweł II, 19 marca 2005 r.

Sama uważam, że to ciekawa i na pewno godna uwagi inicjatywa. Jeżeli chcecie dowiedzieć się na jej temat więcej, zapraszam na stronę: http://www.czasnabiblie.pl/ 

Przypomniało mi się pierwsze wydanie Biblii, z którym miałam styczność - z racji młodego wieku było to wydanie obrazkowe, przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, ale do dziś pamiętam te piękne grafiki i całą oprawę księgi. Zastanawiałam się też czy dziś jeszcze dzieci otrzymują np. z okazji I Komunii Świętej taki prezent, czy może nie jest to podarunek wystarczająco "modny". W każdym razie wspólne czytanie Biblii w gronie rodzinnym to inicjatywa nad którą warto się zastanowić. :)

Zobacz również

0 komentarze

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy