Stos książek nr 1

11.12.2012

Mój pierwszy blogowy stos książek, które w najbliższym czasie mam zamiar przeczytać.


Dwie pierwsze (od góry) to konkursowe wygrane, reszta to prezenty od bliskich ;-)

1. Aisling Juanjuan Shen - Serce Tygrysicy. Nie miałam do tej pory okazji czytać wielu książek z Chinami w tle, więc czas to nadrobić.

2.  J.M.G Le Clezio - Powracający głód. Powieść laureata Literackiej Nagrody Nobla, intrygujący tytuł – mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

3. Philippe Pozzo di Borgo – Drugi oddech. Specjalnie powstrzymałam się od obejrzenia filmu „Nietykalni”, który powstał na kanwie tej historii. Wychodzę z założenia, że najpierw lepiej przeczytać, a późnej skonfrontować wrażenia z tym, co na ekranie.

4. J. K. Rowling – Trafny wybór. Tej pozycji jestem szczególnie ciekawa. Zobaczymy jak autorka poradziła sobie z powieścią dla dorosłych czytelników (choć właściwie nie uważam, by seria o Harrym Potterze była przeznaczona tylko dla dzieci).

5. Caroline Sanderson – Być jak... Adele. Naprawdę lubię jej muzykę, ale trochę obawiam się czy taka biografia nie powstała za wcześnie. Mimo wszystko z chęcią przeczytam i dowiem się o Adele więcej.

Chociaż już teraz chętnie sięgnęłabym po którąś z tych pozycji, to na razie czeka na mnie coś odrobinę mniej intrygującego, mianowicie książka prof. R. Skarzyńskiego: Podstawowy dylemat politologii: dyscyplina nauki czy potoczna wiedza o społeczeństwie.

Zobacz również

1 komentarze

  1. Wspaniały stosik:) zazdroszczę "trafnego wyboru"-koniecznie muszę przeczytać tę książkę:)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy