Plany czytelnicze wrzesień / październik 2020

21.09.2020

Mam w głowie wizję jesiennych wieczorów spędzanych przy dobrych książkach, ale nie ukrywam, że ostatnio czytanie idzie mi nieco opornie. Mam nadzieję, że uda mi się jednak pokonać to ogólne zmęczenie i okiełznać niedoczas, bo przygotowałam sobie stosik książek, po których spodziewam się garści ciekawych wrażeń.

Agatha Christie - Zagadka Błękitnego Ekspresu. Musiałam sprawdzić kilka razy, bo trudno było mi w to uwierzyć, ale faktem jest, że ostatni raz po książki jednej z moich ukochanych autorek sięgnęłam... ponad 3 lata temu. Nie wiem jak to się stało i zdecydowanie czas coś z tym niedopatrzeniem zrobić!

Arthur Conan Doyle - Pożegnalny ukłon. Ciekawa jestem czy Doyle jeszcze mnie jakoś zaskoczy. Już teraz wiem, że spotkania z Sherlockiem i Watsonem będę miło wspominać, ale jeśli chodzi o stronę stricte kryminalną stworzonych przez niego historii, to dozgonnej miłości na ten moment nie ma. Może tylko momentami lekkie zauroczenie.

Arthur Conan Doyle - Sprawy Sherlocka Holmesa. 

Michelle Cohen Corasanti - Drzewo migdałowe. Jedna z tych książek, którą w jakimś momencie bardzo, bardzo chciałam przeczytać. Odłożyłam jednak przed lekturą na moment na regał i na długi czas niestety o niej zapomniałam. Chciałabym to zmienić, bo spodziewam się poruszającej historii.

Jakub Małecki - Dżozef. Najnowszej książki autora (Saturnin) na półce jeszcze nie mam, ale wyciągnęłam ostatnią (po Rdzy, Śladach i Dygocie), która jeszcze czekała u mnie na przeczytanie. Prozę Małeckiego zdecydowanie lubię i zawsze kilka strun w sercu potrafi poruszyć. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie, chociaż obawiam się nieco nawiązań do twórczości Josepha Conrada, której - przyznaję otwarcie - nie znam. 

Małgorzata Oliwia Sobczak - Kolory zbrodni. Czerń. Pierwsze spotkanie z autorką przy okazji rozpoczęcia serii (Czerwień) nastroiło mnie pozytywnie do jej powieści, więc idę za ciosem i mam zamiar kontynuować znajomość z sopockim prokuratorem Leopoldem Bilskim.

Shaun Usher - Listy niezapomniane. Tom II. Lektura, która zdaje się idealnie pasować do jesiennych wieczorów. Tom I odkrywałam z ciekawością, więc liczę, że tym razem będzie podobnie.

Poza powyższym książkowym stosem planuję też działać z tytułami, o których wspominałam we wpisie Serie niedokończone. Wędruje również do mnie kilka paczek, więc zdecydowanie będzie w czym wybierać.

A jak jest z Wami? Jesienne wieczory zazwyczaj sprzyjają czytaniu? :)

Zobacz również

21 komentarze

 1. Trzymam kciuki za realizację podjętych planów. ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę Małeckiego. Super. Oby wróciła Ci ochota na jesienne czytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wobec Jakuba Małeckiego mam spore oczekiwania :))

   Usuń
 3. Trzymam kciuki, żeby udało ci się zrealizować plany! Ja też mam kilka książek, które szczególnie chciałabym przeczytać jesienią i właśnie liczę, że deszczowe wieczory się do tego przyczynią, bo jak na razie z czasem na czytanie u mnie średnio :D

  Pozdrawiam!
  Natalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby dla nas obu to jesienne czytanie było przyjemne :)

   Usuń
 4. Spory i różnorodny stosik. Czytałam "Drzewo migdałowe" i to emocjonująca lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zapowiadają się twoje jesienne lektury. Trzymam kciuki, żeby były satysfakcjonujące :) U mnie, odpukać, teraz z czytaniem nie najgorzej. Mam więcej czasu i ochoty na lekturę. Oby to się nie zmieniło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby! I koniecznie dziel się wrażeniami z lektur ;)

   Usuń
  2. Na razie udaje mi się wszystkie wrażenia opublikować na blogu :))

   Usuń
 6. Interesujące tytuły. Osobiście najbardziej zainteresował mnie "Dżozef".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa czy spodoba mi się tak samo jak inne książki autora, które miałam okazję czytać :)

   Usuń
 7. Najbardziej interesuje mnie "Czerń" Sobczak, więc będę czekać na recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Posiadasz całą kolekcje Christie? Swego czasu w Zamościu w TAK CZYAM widziałam te książki po 5zł :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mam całą kolekcję - bardzo ją lubię! :) A taka cena to okazja :)

   Usuń
 9. Też mam ochotę spędzać jesienne wieczory z książkami. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo ten rok czytelniczo ogółem słabo wyszedł. Brak czasu i brak chęci. Teraz trochę mnie bardziej w książki wciągnęło :). Nie znam wymienionych tytułów ale życzę byś spędziła miło przy nich czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) I Tobie życzę samych świetnych czytelniczych spotkań :)

   Usuń

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy