Ola Rochowiak - MVP. The Most Valuable Prize

9.12.2025



Ola Rochowiak (A.G. Raven), MVP. The Most Valuable Prize, Wydawnictwo Young, 2024 
Lektorzy: Jan Marczewski, Aleksandra Zawadzka, czas: 9 godz. 20 min, przesłuchane na: Woblink [akcja Czytaj PL]

W przypadku audiobooków, które zazwyczaj słucham przy okazji innych zajęć, lubię postawić na coś w miarę lekkiego, co nie wymaga totalnego skupienia. Całkiem dobrze sprawdzają mi się wtedy romanse, po które na co dzień nie sięgam szczególnie często. „MVP. The Most Valuable PrizeOli Rochowiak wybrałam właśnie z myślą, że to będzie przyjemna, nieskomplikowana rozrywka. I w gruncie rzeczy taka właśnie była ta historia, więc teoretycznie nie mam na co narzekać. Z drugiej strony liczyłam jednak, że porwie mnie trochę bardziej.

Drużyna Troya przegrywa ważny mecz, on zostaje zdegradowany z pozycji kapitana, a jego dziewczyna Eva nagle go rzuca i chłopak nie bardzo potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Sposobem na odbudowanie pozycji w Błyskawicach i w szkole ma być pokazanie wszystkim dookoła, że u boku ma już kogoś innego, jest poukładany i warto na niego postawić. Do udawanego związku próbuje namówić Mię - dziewczynę, która pracuje w licealnej stołówce, by zarobić na wymarzone studia. 

Ola Rochowiak stworzyła powieść, która dobrze wpisuje się w motyw fake dating i przejścia od niby jasnego układu do momentu, gdy w sercach bohaterów zaczyna dziać się coś więcej. Wiele ich różni - on sportowiec, ona umysł ścisły (przy okazji - podobało mi się, że nazwy rozdziałów nawiązywały do ich pasji) -  ale z minuty na minuty coraz więcej zaczyna łączyć. Trzeba trochę przymykać oko na to, jak szybko się to uczucie rozwija, ale uznaję, że przy takich historiach nie jest to szczególnie uciążliwe.

Słucha się to lekko, trochę mimochodem, bez przewracania oczami, ale też - niestety - bez większych emocji. Czasami ta czy inna scena wywołała u mnie lekki uśmiech i podobało mi się, że nie muszę przy tej historii zbyt wiele myśleć, ale też nie ma co ukrywać, że na dłużej „MVP. The Most Valuable Prize” w głowie mi nie zostanie. 

Zobacz również

0 komentarze

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za każde pozostawione słowo :)

Polub K-czyta na Facebooku

Obserwatorzy